پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

خام فروشی نفت و موادن ممنوع!

خام فروشی نفت و موادن ممنوع!

تاریخ ایجاد در 29 اسفند 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: خام فروشی نفت و موادن ممنوع!
نمایش از 29 اسفند 1395 بازدید: 710

محمدعلی اثنی عشری : خام فروشی نفت ومعادن ایران ممنوع!! خوبست بمناسبت 29 اسفند یعنی روز ملی شدن نفت مجلس ودولت محترم جهت ممنوعیت  خام فروشی نفت وگازو معادن ایران تصمیم جدی بگیرند ...نه اینکه دنبال افزایش سهمیه فروش نفت و

خوبست بمناسبت 29 اسفند یعنی روز ملی شدن نفت مجلس ودولت محترم جهت ممنوعیت خام فروشی نفت وگازو معادن ایران تصمیم جدی بگیرند ...نه اینکه دنبال افزایش سهمیه فروش نفت وگاز در OPEC باشیم !اگه خام فروشی را بایک شیب ملایم ظرف نزدیک به چهل سال بعد از1357 کم کرده بودند...الآن 11 میلیون بیکارکه حدود 4 میلیون آنها لیسانس و فوق لیسانس و 110 هزارنفرشان دکترا هستند نداشتیم.....

 
تاریخ ایجاد در 07 تیر 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: خام فروشی نفت و موادن ممنوع!
نمایش از 07 تیر 1395 بازدید: 1052

بهار بی تا - پتینه - نمابرجسته - طرح ایتالیایی - گلدان سفالی

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on 06 تیر 1395. نوشته شده در خام فروشی نفت و موادن ممنوع!

 

بهار بی تا - پتینه - نمابرجسته - طرح ایتالیایی - گلدان سفالی

Patineh - Outstanding view - Italian design - earthen pot
Something stylish - Fantasy & Antique 

برای مشاهده همه آثار خانم مریم نامدار : اینجا کلیک بفرمایید

 
تاریخ ایجاد در 06 تیر 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: خام فروشی نفت و موادن ممنوع!
نمایش از 06 تیر 1395 بازدید: 1114

 

بهار بی تا - پتینه - نمابرجسته - طرح ایتالیایی - گلدان سفالی

Patineh - Outstanding view - Italian design - earthen pot
Something stylish - Fantasy & Antique

 
تاریخ ایجاد در 27 خرداد 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: خام فروشی نفت و موادن ممنوع!
نمایش از 27 خرداد 1395 بازدید: 918

بیگلری

آقای بیگلری:
مخالفت جدی با خام فروشی معادن کردستان/ تاکید بر مدیریت بهینه و فراوری معادن در منطقه

حوزه معدن یکی از مزیت های اصلی و خدادای کردستان است و این استان به لحاظ داشتن معادن جزو پنج استان برتر کشور می باشد، شهرستان سقز نیز از لحاظ منابع معدنی جزو شهرستان های برتر استان می باشد.
با عنایت به مزیت های استان کردستان و خصوصاً شهرستان سقز در حوزه معادن مختلف و داشتن منابع غنی معدنی ازجمله طلا و آهن، از نگاه کارشناسان انتقاداتی نسبت به بهره برداری خام از این معادن وجود داشته و در یکسال گذشته نیز نماینده سقز و بانه ضمن انتقاد از خام فروشی معادن، پیگیری هایی جهت توقف خام فروشی انجام داده و پیشنهادهایی را جهت استحصال و فرآوری معادن با سرمایه گذاری و ساخت مجتمع های تولیدی جهت اشتغال زایی مولد و توسعه صنعتی ارائه داده است، با توجه به اهمیت موضوع مصاحبه ای را در این خصوص با مهندس محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی انجام داده ایم، که مشروح آن در ادامه تقدیم می گردد:
(کردپرس)جناب آقای بیگلری، از زمان شروع بکار جنابعالی بعنوان نماینده سقز و بانه، انتقادات زیادی نسبت به خام فروشی معادن در حوزه انتخابیه مطرح نموده اید، اصل ماجرا چیست؟
در گذشته بهره برداری از معادن کردستان بطور مناسب و منطقی ساماندهی نشده، با توجه به اینکه در شهرستان سقز و بانه منابع غنی معدنی وجود دارد برخی افراد و شرکت های اکثراً غیربومی اقدام به بهره برداری برخی از این معادن بصورت خام نموده و جهت استحصال و فرآوری به شهرهای مرکزی یا خارج از کشور منتقل می نمودند، که این مسئله نه تنها هیچ سودی به لحاظ اقتصادی و اشتغال زایی برای مردم منطقه نداشته؛ بلکه موجب بروز مشکلاتی از جمله تخریب محیط زیست و منابع طبیعی، برهم زدن اکولوژی منطقه، خراب نمودن جاده ها، از دست رفتن ذخایر معدنی غنی و… شده است و تنها سود آن به جیب افراد بهره بردار می رفت. لذا ضرورت یافت که به مسئله ورود پیدا کنیم و جلو این روند معیوب را بگیریم.
مزیت های منطقه در بخش معدن چیست؟ و چه معادنی بیشتر در حوزه شهرستان سقز وجود دارد؟
حوزه معدن یکی دیگر از مزیت های اصلی و خدادای کردستان است و این استان به لحاظ داشتن معادن جزو پنج استان برتر کشور می باشد، شهرستان سقز نیز از لحاظ منابع معدنی جزو شهرستان های برتر استان می باشد. بیشترین معادن سقز را سنگ آهن، طلا، سنگ های ساختمانی و… را تشکیل می دهد، معادن آهن سقز بسیار گسترده است، معدن اصلی آن در صاحب و معادن کوچک دیگری نیز در روستاهای دیگر سقز وجود دارد، ۷ معدن طلا نیز در سقز وجود دارد فقط در کانسارهای طلای قلقله، کرویان و قبغلوجه حدود ۳/۱۷ تن طلای خالص با عیار ۱ الی ۲/۱ ppm ( گرم درتن) پیش بینی شده که از ذخایر استراتژیک و کم نظیر منطقه محسوب می شوند
چه مشکلات دیگری فراروی بهره برداری بهینه از معادن منطقه وجود دارد؟

 
تاریخ ایجاد در 27 خرداد 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: خام فروشی نفت و موادن ممنوع!
نمایش از 27 خرداد 1395 بازدید: 1231

از عوامل بیکاری در ایران ؛ خام فروشی است.

چرا يكي از مقوله‌هاي مهم اقتصاد مقاومتي، زنجيره ارزش افزوده است؟
دور باطل نفت در خام فروشي

ارزش افزوده؛ يكي از مهم‌ترين محورهاي سياست‌هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي است كه بي‌توجهي به آن طي 16 سال گذشته كشور را در بحران‌هاي بسياري قرار داده و هم اكنون نيز حركتي لاك پشتي را به تماشا نشسته است.
به گزارش «جوان» پالايشگاه‌سازي و تبديل نفت به فرآورده‌هاي نفتي و با ارزش‌تر يكي از استراتژي‌هاي كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه براي تبديل به كشوري با اقتصادي پوياست اما نگاهي گذرا به اين استراتژي در ايران نشان مي‌دهد متأسفانه «خواب خرگوشي» دامان اقتصاد را گرفته است كه مهم‌ترين دليل آن، نوع نگاه به درآمد نفت خام و هزينه آن در كشور است.
اين نگاه در حالي در ايران و ساير كشورهاي توسعه نيافته نفتي ديده مي‌شود كه كشورهاي فاقد نفت و دور از منابع نفتي، با زيركي خاصي قدرت پالايشي جهان را در دست گرفته‌اند و هر يك يگانه صادركننده فرآورده‌هاي نفتي به اين كشورها شده‌اند.
امريكا و اروپا به تنهايي 50 درصد ظرفيت پالايشي جهان را دارا هستند در حالي كه اين رقم در منطقه خاورميانه به عنوان قطب اصلي توليد نفت جهان كمتر از 8 درصد است. البته كشورهاي عربستان و كويت با تأسيس شركت‌هاي پالايشي در كشورهاي پر مصرف، نفت خود را به اين كشورها رسانده و با پالايش آن، نه تنها بازار و ميزان فروش خود را تثبيت مي‌كنند بلكه با تبديل آن به ارزش افزوده، سودهاي كلاني را كسب مي‌نمايند.
نگاهي گذرا به آخرين جدول ميزان ذخاير و توليد نفت به خوبي نشان مي‌دهد كشورهاي در حال توسعه و عقب افتاده همچنان به خام فروشي ادامه مي‌دهند هر چند كه برخي از اين كشورها در خارج كشورشان پالايشگاه دارند.
جالب آنجاست كه از نفت خام 160 فرآورده توليد مي‌شود كه اين فرآورده‌ها با قيمت گران به كشورهاي توليد‌كننده نفت خام فروخته مي‌شود از جمله ايران كه صنعت پالايش آن، بسيار عقب‌تر از آن چيزي است كه مي‌توان متصور شد.
اين جدول به خوبي نشان مي‌دهد كشورهايي كه ذخاير اندكي دارند بيشترين مصرف‌كننده نفت خام هستند؛ آنها به خوبي به كاربري‌هاي بسيار نفت خام پي برده‌اند اما كشورهاي نفتي بدون توجه به شراكت در فعاليت‌هاي پايين دست تنها و تنها به صادرات نفت مي‌پردازند و خام فروشي مي‌كنند مانند چند كشور نفتي كه پالايشگاه‌هاي خود را در مقاصد مصرفي تأسيس كرده‌اند و تا حدودي توانسته‌اند مانع از خام فروشي شوند.
اوپك با دارا بودن 75 درصد ذخاير نفت جهان، 43 درصد توليد و عرضه نفت جهان را بر عهده دارد در حالي كه سازمان همكاري‌هاي اقتصادي با دارا بودن 1/7 درصد ذخاير جهاني 24 درصد توليد نفت جهان را در اختيار دارد، 60 درصد نفت جهان را مصرف مي‌كند.

 
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.