پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

دانشگاههای ایران

تاریخ ایجاد در 12 بهمن 1394 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: دانشگاههای ایران
نمایش از 12 بهمن 1394 بازدید: 1241

: خانم دکتر فاطمه مهاجرانی - رئیس دانشگاه دخترانه شریعتی تهران از بزرگترین دانشکده فنی دختران خاورمیانه میگوید:

سرویس : دانشگاه و حوزه - آموزشي
دکتر مهاجرانی در آستانه 33 سالگی دانشکده فنی حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی تهران، با اشاره مهجور ماندن این دانشکده، ازتلاش مسئولین برای برند کردن دانشکده شریعتی به عنوان بزرگترین دانشکده فنی دختران خاورمیانه خبرداد.

دکتر فاطمه مهاجرانی، رییس دانشکده فنی حرفه‌ای دخترانه دکتر شریعتی تهران در گفت‌و گو با ایسنا، اظهار داشت دانشکده فنی و حرفه ای دختران دکترشریعتی بزرگترین دانشکده فنی دختران درسراسرخاورمیانه است وسالانه بالغ بر6000 دانشجوی دختر از اقصی نقاط میهن اسلامی در26 رشته فنی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در آن به تحصیل اشتغال دارند.

 وی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود آموزشی و رسالت دانشکده مبنی بر تربیت نیروی متخصص ماهر جهت ورود به بازارکار، مسئولیت دست اندرکاران سنگین تر شده است و توجه به کیفیت آموزش و استفاده بهینه ازمنابع موجود از وظایف خطیرمدیران محسوب میشود و دانشکده شریعتی همچون گوهری قیمتی است که نیازبه جلا دارد .

 دکترمهاجرانی درپاسخ به سوالی مبنی برچگونگی پذیرش دانشجو در دانشکده و آمار دانشجویان گفت: در این دانشگاه بیش از 6000 دانشجو در 26 رشته کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تحصیل می‌کنند. که دانشجویان کارشناسی پیوسته ازطریق آزمون سراسری کنکورودانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از طریق آزمون سراسری رشته های فنی و حرفه ای پذیرفته میشوند که با توجه به حجم تقاضا و انتظارات جامعه ، توجه به ارتقاء کیفیت آموزشی در برنامه ریزی ها لازم و ضروری است .

 وی با اشاره به نیازهای معقول جامعه از مراکزدانشگاهی فنی و حرفه ای،تاکید کرد که مسوولین امر باید درسیاستگذاری های کلان کشور به تقویت چنین مراکزی که نقش مستقیم درتوسعه کشور دارند، توجه لازم را داشته باشند.

 احتمال شغل یابی برای فارغ التحصیلان دانشکده فنی وحرفه ای دکتر شریعتی

مهاجرانی درپاسخ به سوالی مبنی بر روند دست یابی دانشجویان به موقعیت‌های شغلی اظهار کرد: در بررسی های انجام شده درصد ورود دانش‌آموختگان به بازار کاردر سالهای نخستین تاسیس دانشکده بالا بوده ولی درچندسال اخیر با توجه به روند سریع مدرک ‌گرایی، و شناخت کم مراکزصنعتی و تولیدی نسبت به توانمندی های دانشجویان فارغ التحصیل این دانشکده،امکان پیدا کردن موقعیت شغلی کمتر شده است.

دانشگاه دخترانه شریعتی - ایران - بزرگترین دانشکده فنی دختران خاورمیانه

وی تاکید کرد: در رشته‌هایی نظیر طراحی لباس و طراحی پارچه‌ و رشته های فنی آماراشتغال دانشجویان فارغ التحصیل این دانشکده همچنان بالاست بطوری که تعدادی ازکارشناسان و طراحان موسسات بزرگ از جمله شرکت هاکوپیان دانش آموختگان دانشکده فنی وحرفه ای دکترشریعتی هستند.

 وی همچنین ازاقدامات موثر این دانشکده درارتباط با صنعت جهت تشخیص نیازبازارکاروایجاد مرکز کارآفرینی در دانشکده بمنظور بالا بردن خلاقیت و تولید ایده های برتر جهت اشتغال زایی بعد از فراغت از تحصیل خبر داد .

 تأسیس باشگاه دانش آموختگان

رییس دانشکده فنی حرفه‌ای دخترانه تهران از تاسیس باشگاه دانش‌آموختگان این دانشگاه خبرداد و گفت: تعداد دانش‌آموختگان دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شریعتی بالای 20 هزارنفر است.این درحالی است که متاسفانه آماردرستی ازتعداد و وضعیت دانش آموختگان دانشکده در دست نیست و به همین منظور با ایجاد این باشگاه در تلاش هستیم که از وضعیت اشتغال دانش آموختگان خود اطلاع دقیقی بیابیم و در این زمینه برنامه ریزی های گسترده ای در جهت بهبود وضعیت دانش آموختگان و بکارگیری از تجارب و ایده های آن در دانشکده انجام گرفته است .

مهاجرانی با اشاره به اینکه یکی ازاهداف تاسیس این باشگاه، تجمیع این افراد برای هم‌افزایی تجربیات آنهاست، افزود: وجود چنین باشگاهی سبب می‌شود دانش آموختگان تجربیات خود را با یکدیگر درمیان گذاشته ودررشد علمی و ارتقاء دانشکده نیزموثرباشند ، به همین منظورهم درسایت دانشکده شریعتی، لینکی برای ثبت نام دانش آموخته گان دراین باشگاه ایجاد شده است .

 
خانم دکتر فاطمه مهاجرانی - رئیس دانشگاه دخترانه شریعتی تهران

دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی

وی درادامه افزود: دربرخی ازکشورها ی توسعه یافته مدل‌هایی دراین زمینه اجرایی شده که ما با استناد به این مدلها توانسته ایم آنها رابر اساس فرهنگ اسلامی و نیازهای جامعه ، بومی‌سازی کرده وبه تناسب ازاین الگوها بهره ببریم .

 
تاریخ ایجاد در 12 بهمن 1394 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: دانشگاههای ایران
نمایش از 12 بهمن 1394 بازدید: 1292

فهرست دانشگاه‌های ایران
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

دانشگاه‌های ایران ارائه دهنده آموزش‌های دانشگاهی می‌باشند که منتهی به مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌گردد. مراکز آموزشی فعال در نظام آموزش عالی ایران عبارتند از[۱]:

محتویات

    ۱ دانشگاه‌های دولتی
        ۱.۱ دانشگاه‌های وزارت علوم
            ۱.۱.۱ دانشکده‌ها، مراکز و مجتمع‌های آموزش عالی
        ۱.۲ دانشگاه‌های فنی و حرفه ای
        ۱.۳ دانشگاه‌های علوم پزشکی
            ۱.۳.۱ دانشکده‌های علوم پزشکی
        ۱.۴ دانشگاه‌های وزارت آموزش و پرورش
        ۱.۵ دانشگاه‌های دیگر دولتی
    ۲ دانشگاه‌های آزاد اسلامی
    ۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی
    ۴ دانشگاه‌های آموزش از راه دور
        ۴.۱ دانشگاه پیام نور
    ۵ دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی
    ۶ جستارهای وابسته
    ۷ پانویس
    ۸ منابع

دانشگاه‌های دولتی

در حال حاضر علاوه بر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارتخانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مراکز دیگری نیز با کسب مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشجـو می‌پذیرند. از جمله این مراکز، دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم ) وابسته به وزارت آموزش و پرورش و مؤسسات آموزش عالی وابسته به سایر وزارتخانه‌هااست.

علاوه بر این، دانشگاهی تحت عنوان، دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۱۳۷۱ به منظور تقویت آموزشهای فنی و حرفه‌ای و تربیت نیروی انسانی ماهر موردنیاز بخشهای صنعت، معادن، کشاورزی و خدمات تأسیس گردیده‌است.
دانشگاه‌های وزارت علوم

 
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.