پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

تاریخ ایجاد در 07 شهریور 1392 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT دسته: مطالب ویژه
نمایش از 07 شهریور 1392 بازدید: 15142

 

علی مرادخانی

دوست عزیز وگرامی جناب آقای علی مرادخانی

بدین وسیله انتصاب جنابعالی به سمت معاون هنری وزارت ارشاد که موجب خرسندی اینجانب و بسیاری از فعالان عرصه فرهنگ و هنر کشور گردید را به جنابعالی و هنرمندان و هنر دوستان کشورمان صمیمانه تبریک میگویم و برای شما وهمکاران جدبد آرزوی موفقیت دارم.

 از جنابعالی توقع داریم همچون گذشته  برای تحقق مطالبات اصحاب هنرو موسیقی کشور بویژه رفع موانع ومشکلات هنرمندان و هنر دوستان در چندساله اخیر همت گمارید.

ضمناً لازم میدانم از حُسن انتخاب دوست عزیزمان جناب آقای علی جنتی وزیر محترم ارشاداسلامی تشکر کنم.

ارادتمند و دوست شما

محمدعلی اثنی عشری

     

 

زندگینامه: علی مرادخانی (۱۳۳۷-)

علی مرادخانی
موسیقی > نهادها- همشهری آنلاین:
علی مرادخانی سال ۱۳۳۷ در قم متولد شد. او در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

مرادخانی از سال 1359 وارد کارهای اجرایی در حیطه هنری شد. نخستین سمت او مدیر کل تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهریور سال 1359 بود. بعد از آن او از سال 1363تا 1365 مدیرکل همکاری‌های سمعی و بصری و از سال 65 تا 67 مدیرکل آموزش فیلمسازی شد.

مشاورت معاون سیاحتی و زیارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال های 67 تا 69 از دیگر سمت‌های علی مرادخانی بود.

مهم‌ترین سمتی که او را در جامعه هنری شناساند، مدیریت مرکز سرود و آهنگهای انقلابی(بعدها مرکز موسیقی) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. او به همراه افرادی همانند مرحوم فرید سلمانیان و ایرج نعیمایی، از سال 1369 سکان مدیریت موسیقی کشور را به دست گرفت. توسعه جشنواره موسیقی فجر که در دوره‌ای تا 16 روز هم اجرا شد، طراحی و اجرای جشنواره موسیقی جوان، جشنواره فصلی موسیقی جوان، جشنواره موسیقی نواحی ایران، جشنواره ذکر و ذاکرین و انتشار مجموعه 96 ساعته از موسیقی نواحی ایران، طراحی و اجرای اولین جشنواره موسیقی پاپ، جشنواره بانوان (گل یاس) و جشنواره ملل مسلمان و نیز بنیان گزاری ارکستر ملی ایران با همکاری استادفرهاد فخرالدینی از جمله اقدامات وی بود.

دوره او با تحرک ارکستر سمفونیک تهران به رهبری زنده یاد فریدون ناصری و علاوه بر آن با دعوت از برخی از رهبران مهمان همانندلوریس چکناوریان، نادر مشایخی،منوچهر صهبایی و ایرج صهبایی... همراه بود.

در دوره مدیریت مرادخانی که می‌توان او را از نظر زمانی مدیر رکورددار در مدیریت موسیقی در تاریخ ایران به شمار آورد، ایده خانه موسیقی عملیاتی شد. دفتر اولیه این نهاد مدنی اجتماعی ابتدا در اتاقی که مرکز موسیقی وزارت ارشاد در ساختمان خیابان مرجان مرکز موسیقی در اختیار هیئت موسس و هیئت مدیره اولیه قرار گرفت. ضمن آنکه مرادخانی در تمامی این سال‌ها جزو مشاوران ارشد این نهاد موسیقایی بود.

سال 1383 مرادخانی از مرکز موسیقی وزارت ارشاد رفت و تنها عنوان مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت.

بعد از آن او ایده اجرای موزه موسیقی را به شهرداری تهران داد و سپس خود مدیریت و راه اندازی آن را در سال 1387 بر عهده گرفت. این موزه زیر مجموعه شهرداری تهران است و در چند دوره جشنواره ایکوم معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

  • افتتاح موزه موسیقی با حضور بزرگان

در کنار سمت‌های مدیریتی علی مرادخانی سمت‌هایی چون عضو موسسین جشنواره فیلم فجر ( 1360 )،عضو شورای طرح و برنامه شبکه اول صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (1362)، مدیر چهارده دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر از سال 69 تا 82، مدیریت، طراحی و نظارت بر تولید 96 ساعت آثار موسیقی نواحی ایران در انجمن موسیقی ایران (1375 ) ،طراحی و مدیریت تولید و اجرای سمفونی عاشورا ( خسوف ) سال 1380، مدیر تولید سرود کتاب و سرود دانش برای کتابخانه ملی ایران و برای دایرة المعارف بزرگ اسلامی، مدیریت تولید آلبوم آثار قرآنی در سال 1375، عضویت در هیئت موسس و همچنین اولین هیئت مدیره بنیاد فرهنگی و هنری رودکی، ایجاد خانه هنرمند (اختصاص بخشی از منازل شخصی هنرمندان موسیقی به موزه شخصی) سال 1376، همکاری در تاسیس و مدیریت ارکستر موسیقی ملی با استاد فرهاد فخرالدینی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان (امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، هم به چشم می‌خورد.

در سال های اخیر علی مرادخانی علاوه بر مدیریت موزه موسیقی دبیر تخصصی دو دوره جشنواره موسیقی شمسه (شهرداری تهران سال‌های 90 و 91) بود که  با شرکت حدود 7 هزار نفر از هنرمندان جوان موسیقی این جشنواره در سطح محلات تهران برگزار شد.

او اوایل شهریور ماه 1392 از سوی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون هنری این وزارتخانه منصوب و مشغول به کار شد.

علی مرادخانی با ردیف‌های موسیقی و به خصوص لحن‌های مختلف قرآنی آشناست.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.